Bine ai venit pe forum!!!

AcasaPortalMembriInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Nic Fanciulli si James Zabiela incing atmosfera din Space Club

In jos 
AutorMesaj
gabriel95

Ratie : 248
Data de inscriere : 23/11/2009
Localizare : Berezeni

MesajSubiect: Nic Fanciulli si James Zabiela incing atmosfera din Space Club   Joi Noi 26, 2009 7:58 pm

Nic Fanciulli si James Zabiela fac spectacol in Space Club Ibitza cheers
Imi cer scuze dar videoclipurile sunt exclusive si nu le pot gasi in alta parte sa pot pune numai video.
http://www.dancetrippin.tv/lib.cfm/6346/DJ_set_episodes_125/Nic_Fanciulli/
http://www.dancetrippin.tv/lib.cfm/6407/DJ_set_episodes_128/James_Zabiela/
Cate ceva despre James Zabiela:

Daca ai avut vreodata posibilitatea de a asculta unul dintre DJ set-urile lui James Zabiela, acelea care contine un mash up nebun si un vocal asemenea, este posibil sa fii interesat de felul in care face treaba asta LIVE! Am depasit al treilea episod al seriei "How To DJ", iar acum James continua cu o demonstratie plina de trucuri tecky, combinate cu loop-urile sale celebre.
Pentru inceput, James isi conecteaza castile cu microfon la un mixer si prezinta modul in care inregistreaza un vocal live, pe care-l "aranjeaza" folosindu-se de facilitatile oferite de EFX-1000.
Tot in acest episod arata publicului modul in care-l canta, aseaza pe ritm si chiar modalitatea de editare, cu ajutorul Kor Kaossilator.

Zabiela este un mare consumator de tehnologie, iar episodul 5 din seria "How To DJ" continua cu prezentarea unor efecte disponibile pe mixer-ul DJM-800 (Pioneer)... si nu sunt putine!
Crush, filter, harmonic, sweep, toate sunt favoritele britanicului.
...imi cer scuze ca nu am pus seriile:D

Deocamdata despre Nic Fanciulli nu stiu nimic (...stiu doar ca e un bun dj...) si nici nu am gasit ceva despre el da' daca voi gasi am sa revin si am sa scriu si despre el:D
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Nic Fanciulli si James Zabiela incing atmosfera din Space Club
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Prima categorie :: Noutati muzicale/Site-uri cu muzica buna-
Mergi direct la: